Aspekt niedokonany

Ogólnie mówiąc, aspekt dokonany pozwala przedstawić czynność jako zakończoną, wykonaną. Natomiast aspekt niedokonany nie przedstawia czynności jako czynności zakończonej, lecz raczej jako trwającą lub powtarzającą się. Dokładne opisanie różnicy między aspektem dokonanym a niedokonanym jest bardzo trudne. Polacy intuicyjnie rozumieją tę różnicę, ponieważ aspekt jest jedną z podstawowych kategorii w ich języku ojczystym. Sprawia ona za to ogromne trudności cudzoziemcom uczącym się któregoś z języków słowiańskich.

Aspekt (językoznawstwo) – Wikipedia, wolna encyklopedia.

Moi drodzy, dlaczego tu jesteśmy i po co to robimy? Dobre pytanie. Pomysł tego miejsca rodził się, rodził się i rodził się i mam nadzieję, że będzie rodził się dalej i nigdy do końca się nie narodzi, nie stanie się i nie zakończy. Będzie trwał. Oby. Spojrzałem na Poniedziałki, które przecież były wysłane do Was zaledwie wczoraj i uświadomiłem sobie ile Poniedziałków od wczoraj do Was nie wysłałem. Do wielu z Was już ich nie wyślę. Przepraszam.

Miejsce to było, jest i będzie dla Nas. Na tą chwilę jest ono przebłyskiem świadomości mojej i T-1000, któremu chciałbym złożyć, w tym miejscu, szczególne podziękowania, jako że  zawdzięczamy mu bycie tu i teraz i mam nadzieję, że również w przyszłości. To co widzicie jest sumą jak i różnicą naszych wspólnych zainteresowań i spojrzeń na to i owo. Mamy nadzieję, że ten koktajl jest, będzie do picia 🙂

Witaj miły poniedziałku – Poniedziałkowe credo po latach

Ps.

“…myślcie myśli się myślą…”


Wyzyk & T-1000