Festiwal Światła w Łodzi 11-13.10.2013

Witam serdecznie,

w dniach 11-13 października 2013 odbył się w Łodzi III Festiwal Światła, lub jak kto woli Light Move Festival 2013. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, które udało mi się zrobić i krótki film zrobiony komórką.

Byliśmy na festiwalu tylko w sobotę na Rynek Starego Miasta, niestety na dalszą wycieczkę nie starczyło czasu.

Pokaz rozpoczyna się po 59 sekundzie, proponuję przewinąć, żeby nie podziwiać ciemności. Pokazy były co 15-20 minut i wcześniejszy pokaz był bardziej widowiskowy, ale za późno przyszliśmy, żeby go nagrać w całości i w miarę z bliska, a kolejnego już nie oglądaliśmy bo poszliśmy dalej.

Miejsce było wybrane dobrze, pokazy przebiegały sprawnie, organizacja była przemyślana. Niecodzienności całej sytuacji dodawała również prawie że całkowita ciemność, która zazwyczaj w tym miejscu nie panuje. I właściwie jeżeli chodzi o mnie nie byłoby się do czego przyczepić gdyby nie jedno małe ale. Nie jest to jednak ale do organizatorów, ale do uczestników tej imprezy i może jednak wcale nie takie małe.

Ja rozumiem, że to była sobota wieczór, ja rozumiem, że człowiek nie wielbłąd i pić musi, że człowiek ma dwie nogi i nie chodzi o to żeby na jedną kulał,  że nie wypada się z nim nie napić, ale czy naprawdę nie było lepszego miejsca do wprowadzenia się w skrajny stan upojenia alkoholowego niż Festiwal Światła? Takiej liczby pijanych osób w jednym miejscu ja dawno nie widziałem.

Czy nie można było spokojnie urżnąć się w domu z Izką, zamiast opowiadać Izce i wszystkim niewinnym świadkom mimo woli wokół, Izce  która nie wiedzieć czemu się denerwowała, o swoich nocnych eskapadach po Zapiecku z siostrą i koleżanką siostry, która to eskapada zakończyła się zresztą tradycyjnym ubzdryngoleniem, tyle że na bogato (podobno whisky), w mieszkaniu chyba siostry. Izka nie wiedzieć czemu nie mogła zrozumieć, że się zdarza i że to nic wielkiego i że to tak bywa i pomimo wielokrotnych próśb, uspokoić się nie chciała. Wokół zaś szybowały na prawo i lewo nie tylko plastikowe kubki i dopite butelki, ale co gorsza słowa, które damie bawiącej sobotnim wieczorem na mieście nijak nie przystoją i na usta cisnąć się nie mają prawa.

Żenada, żenada, żenada.

Poniżej zamieszczam kilka informacji, gwoli kronikarskiej skrupulatności.

Strona organizatora http://lightmovefestival.pl/ szczególnie polecam galerię

przewodnik

Program całego festiwalu Program Light Move Festival 2013 w Łodzi

Film z tego roku:

LMF 2013 – Koncert organowy/Organ concerto from Light. Move. Festival. on Vimeo.

I filmy z tamtego roku z drugiej edycji.

light move festival 2012 – dzien 1 1920×1080 from Light. Move. Festival. on Vimeo.

2 day LMF 2012 from Light. Move. Festival. on Vimeo.

I jeszcze filmy uczestników:

I wiele, wiele innych 🙂

Pozdrawiam serdecznie obstając przy konsumpcji w miejscach bardziej do tego przeznaczonych.

WYZYK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*