Wyskrobane z dna słoika 3

Nazbierało się wyskrobków i dlatego dzisiaj będzie ich więcej. Zaczynamy od komiksu XKCD. Jeśli jeszcze go nie znacie to tym bardziej polecam. Jak pisze sam autor jest to “A webcomic of romance,
sarcasm, math, and language”. Jedna z historii z XKCD stała się internetowym fenomenem gdyż rozrosła się z pojedynczego rysunku w całą animację wzbudzając setki dyskusji dotyczących jej natury. Animację najwygodniej przeglądać na specjalnej stronie ułatwiającej przewijanie poklatkowe.A gdyby naszła Was ochota na emigrację i chcielibyście wybrać kraj ludzi wolnych i odważnych to polecam zapoznanie się z artykułem na Wikipedii opisującym batalię sądową pewnego rolnika, który postanowił siać i sadzić rośliny na swój własny użytek. Okazuje się jednak, że w USA jeśli nie jesteś konsumentem to spadasz do niższej kategorii obywatela.

Czy można zrobić sztukę z amunicji? Wygląda na to, że tak. Pani Sabina Pearlman sfotografowała przekroje różnej maści nabojów i wygląda to naprawdę interesująco. Niestety strona jest we Flashu.

Dla miłośników serialu The Simpsons – choć nie tylko – mam serię rysunków. Postaci z popkultury rysowane w stylu simpsonowym.

A gdybyście zastanawiali się jak wyglądałyby różne planety Układu Słonecznego gdyby umieścić je zamiast Księżyca wystarczy poniższy film. To dopiero byłby widok!

Parę lat temu Sony zamówiło animację mającą pokazać możliwości ich – wtedy – nowego produktu: konsoli PS3. Animacja została wykonana przez firmę Quantic Dreams i mimo upływu czasu nadal wygląda nieźle. W dodatku poza walorami technicznymi ma również estetyczne. Obejrzyjcie też jak ją robiono.

Teraz coś dla amatorów mocnych wrażeń. Nie polecam jeśli ktoś ma lęk wysokości. Film poniżej pokazuje pracę konserwatorów masztów radiowych. Tak się składa, że jest jednocześnie wizualizacją moich sennych koszmarów.

Produkcja filmowa to przemysł dość kosztowny. Zatrudnionych jest wielu specjalistów, aktorów, osób pomagających w produkcji. Okazuje się jednak, że można film nakręcić inaczej. Jeden z amatorów astronomii zebrał zdjęcia udostępniane przez NASA w ramach misji Cassini-Huygens i stworzył z nich krótką animację. Była ona tak dobra, że zaproponowano mu rozwinięcie jej do pełnego metrażu. Tak powstał film, który wkrótce będzie wyświetlany w kinach IMAX. Ciekawostką jest, że wszystko co zobaczymy na ekranie to zdjęcia z sondy. Nie użyto przy produkcji materiałów generowanych przez komputer. Poniżej trailer do filmu:

Obniżyć koszty filmu można również dzięki coraz tańszym narzędziom. Na przykład stabilizatorom kamer. Kiedyś urządzenia te kosztowały setki tysięcy dolarów, obecnie są już w zasięgu bogatszych amatorów. Co można zrobić przy ich użyciu pokazuje film poniżej. Obejrzyjcie też dokument o realizacji tego filmu.

MōVI

MōVI BTS

Co by było gdyby Jezus pojawił się dzisiaj na Ziemi i zaczął pomagać ludziom w potrzebie? Byłoby dużo śmiechu.

Pozostając w temacie religijnym polecam dwie debaty z udziałem nieżyjącego już Christophera Hitchensa: “Is There an Afterlife” oraz “Does God Exists”.

Jak można być zatwardziałym i odpornym na wiedzę pokazuje rozmowa Richarda Dawkinsa z Wendy Wright. Dawkins jest światowej sławy biologiem oraz popularyzatorem nauki zaś pani Wright szefowała organizacji Zatroskane Kobiety Ameryki i wierzy, że Ziemia ma 6 tysięcy lat.

Teraz coś specjalnie dla kolegi miłośnika kultury japońskiej. Jak wiadomo jest to naród z zamiłowaniem do porządku. Japończycy potrafią doprowadzić do perfekcji nawet tak wydawałoby się trywialne czynności jak chodzenie.

Dorzucę jeszcze pokaz koncentracji i spokoju pani Miyoko Shida.

Skoro jesteśmy przy tematyce Dalekiego Wschodu to może macie ochotę na krótką lekcję chińskiego?

A teraz coś co pozwoliło mi docenić umiarkowany klimat panujący w Polsce.

Po takich strasznych widokach rozluźnijmy się muzyką i animacjami profesora Mydło.

Na koniec gratka dla miłośników astronomii i podróży kosmicznych: panorama Marsa. A dla rozrywki gra RPG dla leniwych: Project Quest ma wersję na komputery stacjonarne i dla przeglądarek WWW. Uprzedzam, że jest dość specyficzna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*