ReFotografie – magiczny wehikuł czasu

Nie wiem dlaczego, gdy zamykam oczy, czasami wyobrażam sobie, że mam możliwość podróżowania w czasie. Nie wiem dlaczego, ale zawsze wyobrażam sobie, że jest to podróż w przeszłość. Nie wiem dlaczego, ale nigdy przyszłość nie jest dla mnie tak intrygująca.

Może wynika to z mojego zamiłowania do historii. Może retro ma swój niepowtarzalny urok, czar i sznyt. Może wyobrażam sobie, że kiedyś żyło się wolniej, spokojniej i ciszej. Może wyobrażam sobie, że kiedyś były zasady, godności i honor. Może.

Jedyne co mam to złudzenia,
Że mogę mieć własne pragnienia.
Jedyne co mam, to złudzenia,
Że mogę je mieć.

I tu na scenie pojawia się niczym deus ex machina strona ReFotografie  – magiczny wehikuł czasu, który pozwala mi nie zamykać oczu, który pozwala mi cieszyć się tą chwilą dawno przeszłą i dokonaną w dzisiejszym świecie pełnym braku jakichkolwiek dokonań.

Pomimo to, że kocham Łódź i staram się zgłębiać jej czas przeszły i dokonany, przed moimi oczami jawi się miasto z innego wymiaru, zupełnie mi nie znane, miasto pełne tajemnic i duchów przeszłości. I nie chodzi nawet o to, że nie rozpoznaję zupełnie miejsc sprzed 100 – 120 lat, ale odkrywam terra incognita sprzed 40-50 lat.

W dzisiejsze pogoni za wszystkim i niczym nie tylko, że nie oglądamy się za siebie, ale nawet nie jesteśmy zdolni przystanąć na chwilę i spojrzeć wokół, zorientować się, że żyjemy tu i teraz, gdy nagle ktoś gasi światło i nastaje ciemność.

Zapraszam na niepowtarzalną podróż w czas przeszły dokonany – refotografie.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*