Wyskrobane z dna słoika

Na moim koncie Pocketowym leży wiele filmów “do obejrzenia”. Wrzucam tam rzeczy, które zapowiadają się ciekawie, ale których w danym momencie nie mogę lub nie chcę oglądać. Część z nich spełnia moje oczekiwania i poniżej prezentuję te najciekawsze.

Po rewolucji, którą wprowadził Internet w dystrybucji dzieł cyfrowych czeka nas kolejna: produkcja w rękach ludu. Drukarki 3D w połączeniu z przesyłaniem planów “drukowanych” obiektów powodują, że bardzo szybko i stosunkowo tanio można wyprodukować dowolne obiekty. W tym wypadku chodzi o części składowe broni (magazynki). Dyskusja jest bardzo ciekawa ponieważ zahacza o politykę i kwestię trzymania władzy.

Próżność to jeden z grzechów głównych (OK pycha nie próżność ale są one zbliżone) ale chyba każdy trochę w ten sposób nagrzeszył. Kieszonkowcy z Neapolu nagrzeszyli całkiem sporo i nie chodzi mi w tym momencie o siódme przykazanie.

Oglądając popisy mistrzów parkour zastanawiam się jak bym przy nich wyglądał. Film umieszczony poniżej odpowiada na to pytanie.

Gdyby naszła Was ochota umalować się na podobieństwo lalki (nie moją rolą jest ocena moralna, każdy ma własne zboczenia) to dostępne są gotowe poradniki. VenusAngelic ma cały kanał poświęcony makijażowi… powiedzmy niekoniecznie mainstreamowemu.

Aby zakończyć trochę poważniejszym tematem polecam zapoznanie się z odkryciami na pograniczu biologii i mechaniki kwantowej. Z kanału the Royal Institution of Great Britain.

Z konferencji poświęconej Linuksowi pochodzi film opowiadający o samochodach, które postanowiły uczynić zadość swojej nazwie i same jeżdżą. To nasza przyszłość więc warto się z nią zapoznać już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*