Wyskrobane z dna słoika 2

Wyskrobane z dna słoika to seria rzeczy ciekawych, śmiesznych lub zaskakujących, które uzbierały się na moim koncie Pocketowym.

Dziś zaczynamy od Gwiezdnych Wojen skrzyżowanych z Lego. Gizmodo zamieściło artykuł o naturalnej wielkości modelu X-Winga zbudowanym z klocków Lego.

Lego X-Wing

Pozostając w kosmicznych klimatach proponuję obejrzeć remake piosenki Davida Bowie wykonany przez kanadyjskiego astronautę Chrisa Hadfielda.

Dla tych co nie słyszeli oryginału zapodaję go poniżej.

A gdybyście zastanawiali się ilu ludzi znajduje się właśnie w tej chwili w kosmosie odpowiedź znajdziecie na www.howmanypeopleareinspacerightnow.com.

Teraz o trochę bardziej przyziemnych rzeczach. Sztukę parzenia kawy można doprowadzić do perfekcji nie tylko na polu jej smaku i zapachu ale także wyglądu. Blog The Salt ma więcej zdjęć zdecydowanie wartych obejrzenia.

Kawa

Świat natury jest niezwykły i poniższy filmik pokazuje zadziwiające sposoby obrony przed drapieżnikami, które wykształciły zwierzęta w toku ewolucji.

Carpe Diem to tytuł strony pokazującej ile czasu nam jeszcze zostało. Tylko dla silnych duchem lub (jeszcze) młodych.

Agenta Smitha mogę oglądać nawet w reklamach. Poniżej reklama General Electric w wersji matriksowej.

Mapy Googla są wdzięcznym obiektem do remiksów. Jednym z nich jest Hyperlapse. Strona pozwala na stworzenie krótkiego filmu złożonego ze zdjęć Street View. Wybieramy punkt początkowy i końcowy a reszta dzieje się automagicznie. Działa najlepiej dla krótkich tras. Poniżej demonstracja możliwości Hyperlapse chociaż takich efektów nie da się osiągnąć bez modyfikacji źródeł strony.

Pisałem już kiedyś o Osu! grze, w której aby dojść do perfekcji trzeba mieć małpią zręczność w palcach. Dziś przykład innej gry wymagającej na wyższych poziomach trudności nadludzkiej zręczności. Touhou 11 na poziomie Lunatic, walka z bosem. A ja myślałem, że Tetris jest trudny.

A teraz coś do śmiechu, na początek politycznie. Kto by pomyślał, że Kabaret Starszych Panów będzie taki przewidujący.

Oraz mniej politycznie za to bardziej niegrzecznie. Mimo wulgarnego przekazu urzekła mnie forma tego teledysku.

Na koniec absolutnie słociaśny pajączek, który chciał się schować ale mu nie wychodziło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*