K-Pop

Chyba nie ma osoby, która nie słyszała o Gangnam Style (chociaż ja wolę wersję z Hyuną). W końcu półtora miliarda wyświetleń robi swoje. Ostatnio pewna młoda dama przysłała mi polską przeróbkę tego przeboju:Psy jest przedstawicielem szerszego nurtu w muzyce, który można nazwać k-popem czyli koreańską muzyką popularną. Choć być może Psy nie jest jej typowym przedstawicielem to na pewno najbardziej rozpoznawanym. A dlaczego nie jest typowy? A dlatego, że k-pop to głównie nastolatki obojga płci pogrupowane w zespoły. W dodatku skład tych zespołów bywa dość płynny. Jedni odchodzą, drudzy przychodzą.

Moim ulubionym zespołem k-popowym jest Girls Generation. Któż by nie lubił młodych, ładnych i zgrabnych dziewcząt, które w dodatku nie kaleczą melodii?

Do tego dorzucę jeszcze G.NA:

Ponieważ mamy równouprawnienie a niedawno był dzień Kobiet to dla pań mam też zestaw młodych męskich koreańskich ciał, zespół BigBang:

Oraz Shinee, może już nie tak męscy ale pokazujący ideał nastolatka z punktu widzenia skośnookiej nastolatki. Tu uwaga: wbrew pozorom wszyscy członkowie Shinee są chłopcami.

I na koniec coś z bardziej wyrośniętymi paniami, Sistar:

Życzę miłego słuchania (i oglądania).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*