Remedium na zimowe noce – Donatan RÓWNONOC

Motto:
Nie lubimy robić, lubimy się wozić
Ty wiesz o co chodzi, hymn dla wszystkich Słowian

Za oknem zima, a tu takie gorące słowiańskie (dź)w(dz)ięki 🙂 Aż się milej na uchu robi. To dedykacja dla wszystkich zmarznięty, z kapiącym nosem, kręcącym niemiłosiernie, aż łzy z oczy wyciska, bolącym gardłem, zanikającym w palącej krtani głosem i przytłaczającym ciężarem zimowego smutku na umęczonych barkach. Jest nadzieja, idzie odwilż :-).

Na początek odrobina słońca, łany różnorakie i rustykalne piękno otaczającej nas przyrody wszelakiej. Posłuchałem kilka razy poniższego utworu i wwiercił mi się w głowę. To coś za oknem już nie jest takie straszne.  Jestem przekonany, że wam też pomoże.

A teraz trochę poważniej, ale tak bardziej chyba w sensie socjologiczno – politycznym. I tu  specjalna dedykacja dla Maciosa i Łodygi i nie zapomnijcie skąd nasz ród.

A teraz znów jeszcze poważniej, bo już chyba w sensie metafizycznym można by powiedzieć.

No dobrze, miało być mniej poważnie, a tu znów chłodem zawiało. Na zakończenie zatem trzy przejawy dumy i niech serce nasze dumnie rośnie i ponownie specjalna dedykacja dla Maciosa i Łodygi  i byle do równonocy wiosennej, czego wam i sobie życzę 🙂

Niech epilogiem będzie jeden z komentarzy pod teledyskiem: “Dzwonili z NASA bit wyrąbało w kosmos.

To dobry moment, żeby zakończyć.
Pozdrawiam
WYZYK

Ps.
Dla ambitnych
Donatan
Równonoc. Słowiańska dusza
Płyta Donatana pt. “Równonoc”
Równonoc wiosenna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*