YouTube or not YouTube

Jako, że mamy już XXI wiek i żyjemy w przyszłości nie wypada korzystać wciąż z wynalazków z poprzedniego stulecia. Zamiast gapić się w bańkę telewizora wpatrujmy się więc w ekrany LCD komputerów. Jednak jeśli nie jesteśmy miłośnikami tasiemcowych seriali, “tańczących z gwiazdami na lodzie”, “jak oni się starają” lub poradników jak elegancko jeść bezę będziemy mieć problem ze znalezieniem ciekawych treści w Polskiej części Internetu.

Na szczęście – jeśli znamy choć trochę język angielski – z pomocą przychodzi YouTube. Oto krótka lista części z kanałów, które subskrybuję. Opuściłem te zupełnie niszowe (BDSM i seks z karłami) a to co zostało mam nadzieję zainteresuje szerszą publiczność.

VSauce – tematyka dość różnorodna, od internetowych nowinek poprzez naukowe dywagacje aż po egzystencjalne problemy w stylu: czy napisano już wszystkie możliwe piosenki. Zdecydowanie najciekawszy kanał z kolekcji.

DeepSkyVideos – astronomia dla opornych. Może nie całkiem opornych ale tych, którzy na codzień nie mają z nią kontaktu. Odcinki głównie dotyczą galaktyk i obiektów z dalekiego kosmosu.

Smarter Every Day – różne różności związane luźno z nauką. Kanał dość “amerykański” ale zdarzają im się bardzo ciekawe tematy.

Earth Unplugged TV – jeden z oficjalnych kanałów BBC. Bardzo ładne zdjęcia, niewiele informacji. Raczej dla młodszych odbiorców. Wszystko o faunie i florze.

NASA JPL Videos – oficjalny kanał NASA Jet Propulsion Laboratory, ludzi odpowiedzialnych za roboty jeżdżące obecnie po Marsie. Publikują regularne raporty z działalności naukowej ale skierowane do laików.

Julian’s Magician School – jeśli chcieliście zostać magikiem to jest to kanał dla Was. Proste triki, do których wykonania nie są potrzebne kosztowne rekwizyty ani małpia zręczność palców. Wszystko podane kawa na ławę przez sympatycznego jegomościa.

Know Your Meme – nie wiesz co to jest Nyan Cat, Rick Roll albo Pedobear? Tutaj znajdziesz odpowiedź. Najnowsze memy internetowe podane w przystępnej i dowcipnej formie.

MinutePhysics – fizyka w minutę. I właściwie to tyle.

The Slow Mo Guys – dwóch gości z kamerą robiącą zdjęcia poklatkowe filmuje co im tylko przyjdzie do głowy. Pierwsze epizody były ciekawe potem poszli zbytnio w kierunku jackassowania. Mimo to warto zobaczyć.

Vi Hart – tu mam problem gdyż trudno opisać ten kanał. Niby większość filmów ma jakiś związek z nauką ale jest on na tyle odległy, że w zasadzie nieistniejący. Za to klimat programu jest rewelacyjny. Powinno się Wam spodobać jeśli lubicie ludzi pozytywnie zakręconych.

PSY – i na koniec klasyka, oficjalny kanał PSY. PSY to koreański (z południowej odmiany) artysta odpowiedzialny za niedawny hit Gangnam Style. Po obejrzeniu wszystkich filmów staniecie się fanami k-popu (tu pozdrowienia dla Izabelli).

Życzę miłego oglądania i dużego transferu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*