Witaj miły poniedziałku czyli Katy Carr i jej “Paszport”

Witam wszystkich serdecznie,

dzisiaj króciutko na rozgrzewkę, bo jakoś kostki się zastały. Chciałbym się z wami podzielić moim nowym odkryciem. Bardzo pozytywnie, bardzo energetycznie i co tu dużo mówić serce rośnie. Jednak można, trzeba tylko chcieć, mieć nieograniczone pokłady entuzjazmu, prawdziwej miłości, nie tej  bogoojczyźnianej, tej na pokaz, tej miłości pełnej nienawiści i może kapkę dystansu, żeby spojrzeć z innej perspektywy. Jest współcześnie, a zarazem historycznie, jest interesująco, a zarazem prawdziwie. Można robić takie rzeczy z miłości i pasji, a nie z obowiązku i martyrologii. Trudno napisać coś więcej, żeby nie popaść w ton bogoojczyźnianego patosu lub kiepskiej drwiny, może zatem posłuchajmy.

Słucham tej piosenki od tygodnia i nie mogę przestać. Cały czas krąży mi po głowie Mała Little Flower i nie chce odlecieć. Znamiennym jest dla mnie to, że miłości tej prawdziwej, nieskażonej kolejnymi rocznicami, może tak naprawdę nauczyć nas ktoś, kto jest Polakiem bo chce być Polakiem, a nie jest Polakiem bo musi nim być. Polakom z cierpiętniczego przymusu i źle pojętego obowiązku najwyższy czas już podziękować.

Posłuchajmy zatem dalej.

Nic dodać nic ująć, nie chce się przestać słuchać po prostu.

A teraz zapraszam na dużą dawkę pozytywnych emocji, uwaga dawka może być niestrawna dla sfrustrowanych miłośników zgromadzeń publicznych, którzy odczuwają niepohamowany przymus maszerowania.

Na zakończenie poznajmy bohatera tej opowieści.

Obejrzałem, zaniemówiłem, poczułem się dumny, że jestem Polakiem. Szacunek, podziw – to uczucia, które opanowały mój umysł i serce. Brakuje nam w naszej świadomości takich pozytywnych bohaterów, za dużo mamy tych zdradzonych, nieszczęśliwych, oszukanych. Fascynujące dla mnie jest to, że przy całym tragizmie tej historii znalazłem w niej tak dużo ciepła, optymizmu i pozytywnych emocji. To tak zupełnie nieplacowo. Życzę Wam i sobie, żebyśmy w takiej Polsce żyli, Polsce pozytywnych emocji, miłości do Polski i dumy w dobrym słowa tego znaczeniu z Nas wczoraj, dziś i jutro.

To dobry moment, żeby zakończyć.
Pozdrawiam
WYZYK

Ps.
http://katycarr.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*