File Expert (Android)

File Expert

Android – tak jak i pozostałe systemy mobilne – usilnie stara się odizolować użytkownika od plików. Aplikacje operują na listach i obiektach nie zdradzając co się za nimi kryje. Prędzej czy później użytkownik będzie jednak musiał sięgnąć do systemu plików aby odnaleźć załącznik przesłany mailem czy też skopiować zdjęcia na kartę SD.

Standardowy program do zarządzania plikami w Androidzie wystarcza do wykonania większości zadań ale jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. Powstało wiele aplikacji usprawniających kopiowanie i przenoszenie plików. Większość z nich ma wersje płatne i darmowe. Problem w tym, że odmiany darmowe są zwykle znacznie ograniczone.

File Expert w wersji free as in beer jest całkowicie funkcjonalnym zarządzą plików. Oprócz podstawowych operacji obsługuje także komunikację sieciową korzystając z kilku popularnych protokołów. Dużą zaletą jest także możliwość otwarcia kilku zakładek naraz oraz lista ulubionych katalogów. W zasadzie jedyną wadą programu jest zasobożerność, szczególnie kopiowanie po sieci Windows potrafi znacząco obciążyć procesor telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*