ACTA haec res est

Partia pragnie władzy wyłącznie dla samej władzy. Nie obchodzi nas dobro ludzkości; obchodzi nas wyłącznie władza. Nie bogactwa, luksusy, długie życie lub szczęście, a tylko władza czysta władza.*

No i opowieść się toczy dalej – niestety czasy nastały ciekawe, choć nikt sobie tego nie życzył.

Tuż przed swoją podróżą do USA Leigh Van Bryan zamieścił na Twitterze wiadomość, że wybiera się “zniszczyć Amerykę”. Irlandczyk wraz ze swoją znajomą zostali po tym zatrzymani na lotnisku, a po przesłuchaniach odesłani do domu – podaje BBC. – Traktowali mnie jak jakiegoś terrorystę – wyznał później Van Bryan.

źródło: Irlandczyk napisał na Twitterze: ‘Jadę zniszczyć Amerykę’. Na granicy go zatrzymano.

Życie pisze samo komentarze, nie tylko szybciej niż mam się wszystkim wydaje, ale bardziej dobitnie niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Zaczynam się czuć jakbym oglądał ekranizację książki Franza Kafki, wyreżyserowaną przez Stanisława Bareję.

Kiedy 23-letni Richard O’Dwyer w swoim pokoju w akademiku uniwersytetu Sheffield tworzył swoją stronę internetową, nie domyślał się nawet, że posłuży ona jako podstawa do ekstradycji jego samego do USA. Amerykański wymiar sprawiedliwości oskarżył brytyjskiego studenta o to, że jego strona to przewodnik z odnośnikami do stron z nielegalną zawartością.

źródło: Student jak terrorysta. Ekstradycja do USA za linki do pirackich treści?.

No cóż, a my POdpisaliśmy, bez czytania tak po prostu, bo przecież możemy teraz nie ratyfikować tak po prostu, a nawet jak ratyfikujemy to na sam koniec jeszcze szarfą biało czerwoną przepasać możemy tak po prostu, aby taki polski wymiar nadać tak po prostu. I to jest bardzo dobra koncepcja

Są ludzie, którzy znają słowo przepraszam i potrafią przyznać się do błędu tak po prostu. Szkoda, że nie w Polsce – POgratulować naszym włodarzom dobrego samopoczucia.

Przepraszam moich znajomych i zupełnie obcych ludzi. Wykonałam oficjalny obowiązek, a nie wykonałam cywilnego. Nie byłam dość ostrożna. – napisała pięć dni po podpisaniu w Tokio umowy ACTA Helena Drnovsek Zorko, ambasador Słowenii w Japonii. – Nie skojarzyłam tego aktu prawnego z prawem, które ogranicza wolność działania w najważniejszej sieci w historii ludzkości.

źródło: Ambasador Słowenii: Podpisałam ACTA. Nie byłam dość ostrożna. Przepraszam.

Kiedyś swój język mieliśmy, a teraz co oglądam wiadomości w telewizji, to tylko gęganie słyszę zewsząd. Może pora oskubać te gęsi, za bardzo w pierze obrosły i w głowach im się POgęsiło. To nie gęśnik należy do nich, to one należą do gęśnika.


Myślozbrodnia nie pociąga za sobą kary śmierci: myślozbrodnia JEST śmiercią.*

*George Orwell – Rok 1984

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*