“Zdania są jak dupy. Podzielone.” – Harry Callahan

W 1986 roku jedna z “tłustych” prac tworzonych przez Josepha Beuysa – zdobiący ścianę kawałek masła, wyceniany na 400 tys. euro (1,7 mln złotych) został zmyty mopem przez dozorcę Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie.

Tak w skrytości serca, myśląc o sztuce nowoczesnej, myślałem sobie, że ja jej jednak nie rozumiem.I nie wiedziałem czy mam się z tym czuć źle, może jakiś kompleks złapać, może się w ogóle najlepiej nie ujawniać, cicho siedzieć bo to wstyd i słoma z butów mi wyszła i jak każdy ćwierć inteligent nosem kręcę, a pojęcia za grosz u mnie nie znajdziesz. Z drugiej strony irytowało mnie, że ktoś beknie, pierdnie, smarknie i już jesz Sztuka i właściwie to trzeba się zachwycać, bo to zjawiskowe pierdnięcie było, wyjątkowe w swym wyrazie i oczywiście za parę milionów. Na domiar złego nic nie trzeba umieć,  wystarczy się najeść fasoli, albo grochu jakiego i można zostać twórcą pełną gębą, pełnym pasji i zaangażowania, aż kołdra zacznie do góry się unosić, w tym szale uniesień. Wszyscy wokół tak się zachwycają, wręcz onanizują intelektualnie, a mnie zapach zgniłych jaj otacza po prostu. No i humor poprawił mi poniższy artykuł. Są jeszcze ludzie normalni, dla których smród to smród, dla których jest jasne, że trzeba okno otworzyć, a nie rolety opuszczać, żeby się jeszcze dosmrodzić.

Nadgorliwa sprzątaczka Museum am Ostwall w Dortmundzie potraktowała najdroższe dzieło kolekcji miotłą i ścierką, bo “nie zdawała sobie sprawy z tego, że to sztuka”. Dzieło rzeźbiarza Martina Kippenbergera, z którego na skutek “sprzątania” odpadła farba warte jest około 3,5 miliona złotych.

źródło: To sztuka czy brudne rusztowanie? Sprzątaczka zniszczyła dzieło za 3,5 miliona.

Pozdrawiam

Wyzyk

“Strzelanie to nic złego, jeśli trafia się właściwych ludzi.”
Harry Callahan

Jeden komentarz do ““Zdania są jak dupy. Podzielone.” – Harry Callahan”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*