Ad vocem największych religii w Wielkiej Brytanii

Słowianie nie gęsi i Czechów mają 🙂 Nie będzie nam syn Albionu swą głowę hardo zadzierał, bo wnet słowiańska ręka w miecz świetlny uzbrojona pokaże go srogo.

Coraz więcej ludzi w Czechach wyraża chęć rejestracji jako nowej religii tzw. jediizmu, wywodzącego się z serii filmów fantastycznych pt. “Gwiezdne Wojny”. Do piątku inicjatywę poparło ponad 12 tys. osób, głównie fanów kosmicznej sagi George’a Lucasa.(…)

Tak, bracia Czesi lubili sobie od czasu do czasu kogoś przez okno wyrzucić, weźmy jednak pod uwagę fakt, że raczej dobrze to się nie kończyło dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem wyrzucających zwłaszcza.

Wracając zaś do synów Albionu, to że im kiedyś słońce nigdy nie zachodziło, nie oznacza jeszcze, że teraz rzędem dusz rządzić będą. Czy wraz ze słońcem,  które zaszło, nie zaszło coś innego? Czasem uczeń przerasta mistrza, uczniem mistrza się stając.

(…)Jediizm jako fenomen społeczny po raz pierwszy objawił swą siłę w czasie spisu ludności z 2001 roku. W krajach anglosaskich wiarę w Jedi zadeklarowało około 500 tysięcy osób, przy czym w Nowej Zelandii 53 tysiące jediistów (1,5 proc. populacji kraju) stało się drugą co do wielkości grupą wyznaniową. (…)

źródło: Czesi chcą rejestracji nowej religii – tzw. jediizmu.

Na dodatek to nie koniec. Mnie osobiście najbardziej urzekł Pastafarianizm, może dlatego, że prawie już północ i tęsknym okiem spoglądam wokół, walcząc z ciemną stroną mojego łakomstwa  (Najciekawsze religie XX i XXI wieku) 🙂

Ja się naprawdę zastanawiam i oczy przecieram i prawie sobie już zatarłem i gdyby to było inne miejsce i czas to stwierdziłbym, że to dobry moment, żeby zakończy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*